Gencer Grup Yeniliklerle Geliyor


Warning: file_get_contents(http://www.linkedin.com/countserv/count/share?url=http://candangenceroglu.com/gencer-grup-yeniliklerle-geliyor/&format=json): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/candangenceroglu/public_html/wp-content/plugins/tk-social-share/tk-social-counter.php on line 145
Gencer Grup yeniliklerle geliyor

Gencer Grup olarak Türkiye’nin kentsel hizmetler alanında ihtiyacı olan yenilik ve hizmetleri sunmak için çalıştıklarını anlatan GİNTEM AŞ. Satınalma ve Makine İkmal Koordinatörü Candan Genceroğlu, önümüzdeki dönemde bu alanda yenilikler getirecekleri vurguladı.

Geleceğe yatırım yapıyoruz

GİNTEM’in entegre atık yönetiminin gereği olan tüm altyapı yatırımlarını yaparak işletmesini sürdürecek donanımda olduğunu belirten Genceroğlu, henüz mevcut kanun ve yönetimlerin bu tür projelere uygun olmaması nedeniyle ancak günübirlik atıkların toplanması ve şehrin temizlenmesi için gerekli olan ekip ve elemanla çalıştıklarını hatırlattı. GİNTEM’in bugünün koşullarında da kendini geliştirmeye devam ettiğini anlatan Genceroğlu, yarının ihtiyaçlarını sağlamak amacıyla katı atık alanında uzman mühendisler yetiştirmeye devam ettiklerini söyledi.
GİNTEM’in katı atık yönetimi alanında Türkiye’nin öncü firmalarından olduğunu hatırlatan Candan Genceroğlu, kendi yönettikleri projelerle katı atık toplama, kent temizliği, geri dönüşüm, düzenli depolama ve bertaraf işlerini başarıyla yürüttüklerini belirtti.
Ege, İç Anadolu, Marmara ve Doğu Anadolu bölgelerinde faaliyet gösterdiklerini aktaran Genceroğlu, talep olması halinde entegre atık yönetiminin gereği olarak tüm altyapı yatırımlarını yapacak ve işletmesini sürdürecek şekilde hizmet verdiklerini vurguladı.

Bugünü ve geleceği kazanan anlayış

GİNTEM olarak hedeflerine ulaşmak için ilkeli, tutarlı ve bilimsel donanımlarla hep bir adım ileri gittiklerinin altını çizen Genceroğlu, “Çalışmalarımızda günü kurtaran değil, bugünü ve geleceği  kazanan bir mantıkla hareket ediyoruz. Özelde her birimin ayrı ayrı uzmanlarını yetiştirmek, genel itibariyle de işinde uzmanlaşmış bir takım için çalışıyoruz. Bunun yolu da eğitim ve kurumsallaşmaktan geçmektedir. GİNTEM AŞ. yılların deneyimi ve uzmanlaşmış kadrolarıyla işinde uzman; sektörde eğitici  okul misyonunu yerine getiren, kurumsal bir şirket olmuştur. Bundan sonraki çalışmalarımızda da gelişmeleri takip eden, gelecek dönem ihtiyaçlarına cevap verebilecek donanımlı ve bilgili uzman kadrolarımızla sektörümüze kalite ve yenilikleri getirmeye devam edeceğiz” dedi.

Önce temizlik kültürü yerleşmeli!

GİNTEM’in çalıştığı bölgelerde, üstlendiği sosyal sorumluluk bilinciyle temizlik kültürünü yerleştirmek için faaliyetler yürüttüğünü önemle vurgulayan Candan Genceroğlu, “Bizim işimiz sadece bir yeri temizlemek değil” diyerek, bu konuya bakış açılarını hakkında şunları aktardı:
“Biz çalıştığımız bölgelerde sadece temizlik yapmıyoruz! Bir şehri nasıl temiz tutmalıyız, nasıl kirletmemeliyiz bilincini de yerleştiriyoruz. Bunu gerçekleştirmek, yılmadan ve bıkmadan vatandaşla beraber oluşturacağımız eğitim kültürüyle mümkün olacaktır. Bu konuyu neden bu kadar önemsiyoruz, çünkü bir yerde temizlik kültürü oluşturulmadan yapılacak bütün çalışmalar ülke kaynaklarının gereksiz tüketilmesi ve savurganlığıdır. Bu noktada GİNTEM olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye devam edeceğiz.”

Sektörün ihtiyaçlarını biliyoruz

Farklı alanlarda hizmet veren bir şirketler topluluğu olan Gencer Grup bünyesinde yer alan GENOTEK ile Amerika, Avrupa ve Asya’da kullanılan araçların Türkiye’ye getirilmesi sürecinde hizmet verdiklerini de anlatan Genceroğlu, gelecek için şöyle konuştu:
“İlk başladığımız günden bu güne süreci değerlendirdiğimizde, bugün artık bu alanda çalışanlar daha bilinçli ve istekli. Buradan yola çıkarak gelecekte bu sektörde payımızın artacağını söyleyebiliriz. Öte yandan GENOTEK entegre atık yönetimine ilişkin tüm araç, gereç ve malzemeyi Türkiye’nin yanı sıra Ortadoğu’nun ihtiyacını karşılayacak şekilde planlamaktadır. Araç ve ekipman konusunda tecrübelerimiz doğrultusunda sektörün nelere ihtiyaç duyduğunu bilerek, bu alanı geliştirmeye çalışıyoruz. Ekipman seçiminde, konusunda uzman partnerlerle kol kola yürüyerek, çevreye ve çalışmış olduğumuz koşullara uyumlu özgün teknolojiler geliştiriyoruz.”

Yeni bir yapılanmaya gidiyoruz

“Bir ekipman sipariş ederken konuşacağımız en son şey fiyatıdır” diyen Genceroğlu, ekipman üreten firmaların kendileri için tedarikçiden öte, en yakın çözüm ortakları olduğunu vurguladı. Ekipman üretim ve tedariğinde oldukça titiz davrandıklarını da anlatan Genceroğlu, bu alanda yapacakları çalışma hakkında şu ipuçlarını verdi:
“Sektörümüzde kurumsal manada 2. el araç ve ekipman temini için yaptığımız çalışmalar şuan devam ediyor. Halen 2. el araç ve ekipman satışlarımız sürerken, sektörün her türlü ekipman ve araç ihtiyacını karşılayacak bir yapılanma için çalışıyoruz. Bu konsept ekipman ve araç kiralamaları da içine alacak şekilde tasarlanıyor ve çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor.”

Gencer Grup…
1977 yılında Sadullah Gencer tarafından kurulan ve bir şirketler topluluğu olan Gencer Grup; katı atık sektöründe GİNTEM AŞ, su alanında GİNSU LTD. ŞTİ., kiralama işinde uzmanlaşan TOİRENT AŞ, tarım alanında çalışan GHENGERY PLANTI ve ödeme, havale hizmetlerinin donanımı ve yazılımı alanında GLOBAL PAYMENT AŞ, kurumsal hizmetler alanında WIN WIN AŞ. ile bireysel alanda TURP AŞ. olarak hizmet veriyor. Ayrıca grup bünyesinde ilk kurulan firmalardan GENTA LTD: ŞTİ. inşaat alanında yeniden canlanıyor.

Ben İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler mezunuyum. İş yaşamına 1985 yılında sigorta, turizm, nakliye taahhüt ve taşımacılık faaliyetleriyle başladım. Katı atık sektörde yurt içi ve yurt dışı projelerde bulundum. Sektörde uzun yıllar üst düzey yöneticilik makine ikmal ve satın alma direktörlüğü, gurup yönetim kurulu üyeliği gibi çeşitli görevlerde bulundum.28 yıla yakın tecrübemle 2014 yılında Gentek Lojistik, Temizlik ve Endüstriyel Ürünler A.Ş’yi kurarak katı atık ekipmanları satış, kiralama, temizlik ve geri dönüşüm alanında faaliyetlerimi sürdürmekteyim.

Yorum Yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Site Footer